Skip to main content
Jak leczyć przepuklinę pępkową?

Czym jest przepuklina i jak ją leczyć?

Przepuklina w medycynie to nazwa patologicznego uwypuklenia, które pojawia się w jednej z części ciała człowieka. Wśród różnego rodzaju przepuklin, zdecydowanie dominują te, które występują w obrębie brzucha. Wbrew powszechnemu mniemaniu, pojawiają się one wyjątkowo często i dotykają zarówno osób starszych, jak i tych znacznie młodszych, a nawet niemowlaków. Czym jest przepuklina, kiedy skontaktować się z lekarzem i jak ją leczyć?

Czytaj więcej

Kiedy warto zdecydować się na medycynę estetyczną?

Czy warto poddać się zabiegom medycyny estetycznej?

Nie podlega dyskusji to, że nie tylko kobietom zależy na idealnym wyglądzie. Oczywiście ideałów nie ma, ale cały czas dąży się do dorównania kanonom piękna, które i tak zmieniają się zależnie od epoki i sezonowej mody. Czasem człowiekowi zależy, żeby komuś dorównać w kwestii wyglądu, a czasem nieszczęściem jest jakiś defekt urody, wrodzony czy też nabyty. Przecież zdarzają się nieszczęśliwe wypadki, których nie zawsze można uniknąć.

Czytaj więcej

arteterapia studia

Lecznicza moc sztuki - rodzaje, korzyści i cele arteterapii

Ilość osób z zaburzeniami psychicznymi, emocjonalnymi, intelektualnymi oraz ruchowymi z roku na rok rośnie. Wśród wielu rodzajów terapii stosowanej przez terapeutów coraz większą popularnością cieszy się arteterapia. Jest to forma terapii, która pomaga pacjentom wyrazić siebie i opisać swoje emocje w sposób niewerbalny poprzez obcowanie z szeroko pojętą sztuką. Uczelnie i szkoły proponują swoim studentom szeroką gamę studiów i kursów dotyczących arteterapii. Każdy pedagog i terapeuta, który ma w planach wykorzystanie arteterapii w pracy z uczniami lub pacjentami, jest zobowiązany do odbycia tego rodzaju szkoleń.

Czytaj więcej

Urolog czy chirurg - do jakiego lekarza z problemem stulejki?

Problem stulejki — do jakiego lekarza się udać? Jak przebiega leczenie stulejki?

Stulejka to dolegliwość o charakterze wrodzonym lub nabytym, która uniemożliwia pełne odprowadzenie napletka z żołędzi prącia. Występuje zarówno u małych chłopców, jak i u dorosłych mężczyzn, z tą różnicą, że u dzieci stanowi zwykle przypadłość fizjologiczną i ustępuje przed ukończeniem trzeciego roku życia. W związku z nawracającymi stanami zapalnymi cewki moczowej podejrzewasz u siebie stulejkę? Przeczytaj, do jakiego lekarza udać się z tym problemem i na czym polega leczenie.

Czytaj więcej

Jak dbać o zdrowie seniora?

Jak dbać o zdrowie seniora?

Zdrowie seniora jest ważne nie tylko dla niego samego, ale także dla jego rodziny i społeczeństwa. Starzenie się jest naturalnym procesem, który wiąże się z wieloma zmianami fizycznymi i psychicznymi. Nie oznacza to jednak, że nie można wpływać na jakość życia w starszym wieku. Oto kilka wskazówek, jak dbać o zdrowie seniora i zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo.

Czytaj więcej