Portale medyczne i artykuły o urodzie - czy warto je czytać?

Nowoczesne technologie umożliwiają pozyskiwanie wiedzy oraz różnego rodzaju informacji w sposób szybki oraz bezproblemowy. Dziś, wystarczy wpisać odpowiednie hasło do wyszukiwarki i w mgnieniu oka przed wzrokiem pojawia się ogrom artykułów. Każdy człowiek może dowiedzieć się czegoś nowego właściwie z każdego miejsca. Nie trzeba już iść do biblioteki oraz gromadzić sterty czasopism, które były niegdyś bankiem wiedzy. Jednak czy takie rozwiązanie jest słuszne? Czy informacje, które znajdują się w sieci zawsze są wiarygodne i potwierdzone? Czy warto czytać portale medyczne? Jak z nich korzystać?

Na co pomaga komora hiperbaryczna?

Komora hiperbaryczna to urządzenie wykorzystujące do leczenia czysty tlen pod wysokim ciśnieniem. Jest ona uważana za jeden z najskuteczniejszych sposobów łagodzenia wielu schorzeń, jednak w Polsce nie jest do tej pory powszechnie znana. Dlaczego zabiegi z wykorzystaniem komory hiperbarycznej są tak wartościowe i dlaczego warto z nich korzystać? Przeczytaj poniżej.

Psycholog a psychoterapeuta

Dla wielu osób osoba psychologa i psychoterapeuty kojarzy się z podobnym lub tym samym zakresem pomocy. Istotnie, obaj specjaliści zajmują się tą samą dziedziną, a mianowicie psychiką człowieka. Jednak w rzeczywistości zakres działań psychoterapeuty i psychologa zasadniczo odróżnia jedne kompetencje od drugich. O różnicach między kompetencjami psychologa i psychoterapeuty można przeczytać na stronie https://www.pomocwlabiryncie.pl/ prowadzonej przez doświadczoną psycholog i terapeutkę.

Psycholog Beata Załucka-Gosk

Stulejka - objawy, przyczyny i leczenie

Opieka nad dzieckiem, to najważniejsza czynność wykonywana przez rodziców. Każdy opiekun powinien z wielką dokładnością dbać rozwój, higienę oraz zdrowie podopiecznego. Zwracać uwagę na sytuacje, które maja dość często miejsce i są wynikiem niekiedy nieświadomego zaniedbania. Jednym z tego rodzaju obowiązków jest dbanie o miejsca intymne malucha. U chłopców ważnym działanie jest mycie i odpowiednie traktowanie wzrastającego przyrodzenia. Źle wykonywane czynności lub zwyczajne ominięcie odpowiedniej higieny może doprowadzić do zwężenia ujścia penisa. Czym jest stulejka? Jak się objawia schorzenie? Jakie są przyczyny jego powstania? Które znane metody leczenia stulejki są najbardziej skuteczne?

Kiedy do psychologa, a kiedy do psychiatry?

Dwudziesty pierwszy wiek to rozkwit nowej choroby cywilizacyjnej pod nazwą depresja. Przez wiele lat problemy natury psychologicznej były często mocno bagatelizowane i nie brane na poważnie, co prowadziło do wielu tragedii. Obecnie świadomość ta wzrasta, ludzie coraz mniej bagatelizują objawy depresji i człowiek nie zostaje z tym sam. Psycholodzy oraz psychiatrzy nie wywierają już wśród ludzi takiego postrachu jak kiedyś, a ludzie coraz częściej przekonują się do tego, żeby ze swoimi problemami udać się do odpowiedniego specjalisty. W artykule chciałbym spróbować odpowiedzieć na pytanie zawarte w nagłówku, kiedy do psychologa a kiedy do psychiatry?

Psycholog Beata Załucka-Gosk