Stulejka - objawy, przyczyny i leczenie

Opieka nad dzieckiem, to najważniejsza czynność wykonywana przez rodziców. Każdy opiekun powinien z wielką dokładnością dbać rozwój, higienę oraz zdrowie podopiecznego. Zwracać uwagę na sytuacje, które maja dość często miejsce i są wynikiem niekiedy nieświadomego zaniedbania. Jednym z tego rodzaju obowiązków jest dbanie o miejsca intymne malucha. U chłopców ważnym działanie jest mycie i odpowiednie traktowanie wzrastającego przyrodzenia. Źle wykonywane czynności lub zwyczajne ominięcie odpowiedniej higieny może doprowadzić do zwężenia ujścia penisa. Czym jest stulejka? Jak się objawia schorzenie? Jakie są przyczyny jego powstania? Które znane metody leczenia stulejki są najbardziej skuteczne?

Kontynuuj czytanie

Psycholog a psychoterapeuta

Dla wielu osób osoba psychologa i psychoterapeuty kojarzy się z podobnym lub tym samym zakresem pomocy. Istotnie, obaj specjaliści zajmują się tą samą dziedziną, a mianowicie psychiką człowieka. Jednak w rzeczywistości zakres działań psychoterapeuty i psychologa zasadniczo odróżnia jedne kompetencje od drugich. O różnicach między kompetencjami psychologa i psychoterapeuty można przeczytać na stronie https://www.pomocwlabiryncie.pl/ prowadzonej przez doświadczoną psycholog i terapeutkę.

Psycholog Beata Załucka-Gosk

Kontynuuj czytanie

Kosmetyczka w gabinecie Strefa Urody

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia jest zabiegiem polecanym przez lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów. Zabieg polega na wstrzyknięciu dwutlenku węgla w czystej postaci pod skórę w miejsca, które chcemy odżywić. Jej działanie jest wielokierunkowe i przynosi rewelacyjne efekty - jest to przełom w medycynie estetycznej.

Kontynuuj czytanie

Kiedy do psychologa, a kiedy do psychiatry?

Dwudziesty pierwszy wiek to rozkwit nowej choroby cywilizacyjnej pod nazwą depresja. Przez wiele lat problemy natury psychologicznej były często mocno bagatelizowane i nie brane na poważnie, co prowadziło do wielu tragedii. Obecnie świadomość ta wzrasta, ludzie coraz mniej bagatelizują objawy depresji i człowiek nie zostaje z tym sam. Psycholodzy oraz psychiatrzy nie wywierają już wśród ludzi takiego postrachu jak kiedyś, a ludzie coraz częściej przekonują się do tego, żeby ze swoimi problemami udać się do odpowiedniego specjalisty. W artykule chciałbym spróbować odpowiedzieć na pytanie zawarte w nagłówku, kiedy do psychologa a kiedy do psychiatry?

Psycholog Beata Załucka-Gosk

Kontynuuj czytanie

Kobieta z uniesionymi nogami po zabiegu medycyny estetycznej

Metody powiększania pośladków - jaką wybrać?

Zabieg powiększenia pośladków cieszy się sporą popularnością wśród pań. Pacjentki stojące przed decyzją o zabiegu muszą podjąć dwie kluczowe decyzje: o wyborze kliniki oraz o metodzie. Wybór kliniki powinien być poprzedzony zasięgnięciem opinii u znajomych lub w internecie, ponieważ to właśnie w rękach tych specjalistów będzie nasze zdrowie i piękno. Często wybór ten jest również zależny od naszego miejsca zamieszkania, więc przykładowo jeśli interesuje nas medycyna estetyczna Kraków, to warto zapoznać się z ofertą Kliniki Genesis będącej liderem w województwie małopolskim i okolicach. Dziś dostępne są trzy metody powiększania pośladków. Mowa tu powiększaniu pośladków kwasem hialuronowym, powiększanie pośladków własnym tłuszczem oraz zastosowanie implantów w celu powiększenia pośladków. Każda z tych metod jest inna i różni się choćby stopniem inwazyjności czy możliwościami modelowania sylwetki. Warto zatem wiedzieć na czym polega każda z nich.

Kontynuuj czytanie