arteterapia studia

Lecznicza moc sztuki - rodzaje, korzyści i cele arteterapii

Ilość osób z zaburzeniami psychicznymi, emocjonalnymi, intelektualnymi oraz ruchowymi z roku na rok rośnie. Wśród wielu rodzajów terapii stosowanej przez terapeutów coraz większą popularnością cieszy się arteterapia. Jest to forma terapii, która pomaga pacjentom wyrazić siebie i opisać swoje emocje w sposób niewerbalny poprzez obcowanie z szeroko pojętą sztuką. Uczelnie i szkoły proponują swoim studentom szeroką gamę studiów i kursów dotyczących arteterapii. Każdy pedagog i terapeuta, który ma w planach wykorzystanie arteterapii w pracy z uczniami lub pacjentami, jest zobowiązany do odbycia tego rodzaju szkoleń.

psycholog dziecięcy

Na czym polega biofeedback i do kogo jest skierowany?

W naszych czasach choroby o podłożu psychicznym i psychologicznym niestety stają się coraz bardziej powszechne. Chorować na nie mogą nasi najbliżsi, rodzina, znajomi, a nawet my. Czasem ciężko wykryć takie schorzenie, jego objawami może być naprawdę wiele, czasem w miarę normalnych i ciężko widocznych na co dzień aspektów. Takie schorzenia też niełatwo się leczy, jednak medycyna znalazła na to sposób.

Liposukcja brzucha - Genesis Clinic Kraków

Czym jest i na czym polega liposukcja brzucha?

Liposukcja brzucha to nic innego, jak zabieg medyczny, którego celem jest odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z tej części ciała. Procedura ta cieszy się największą popularnością w grupie zabiegów, dążących do modelowania ciała. Decydują się na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni, marzący o idealnej sylwetce i pozbyciu się zbędnych kilogramów w sposób skuteczny, bezpieczny, a zarazem szybki. To rozwiązanie również dla tych, którzy zmagają się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, potęgowanymi przez nieustanny stres i brak czasu na aktywność fizyczną.

Botoks na czoło - Derm Estetyka Gdynia

Botoks czy kwas hialuronowy - co wybrać?

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i botoksu to jedne z najczęstszych powodów wizyt w klinikach medycyny estetycznej. Po 30-40 roku życia nasza skóra zaczyna przejawiać oznaki starzenia się. Pojawiają się na niej kurze łapki, cienie pod oczami, tzw. lwia zmarszczka lub też nieestetyczne zagłębienia na czole. Tego rodzaju mankamenty urody można łatwo zlikwidować, na co decyduje się coraz więcej osób.

Kobieta na zabiegu korekty odstających uszu w Gabinecie Derm Estetyka Chirurgia Plastyczna

Problem odstających uszu - czy operacja to jedyna metoda pozbycia się tego kompleksu?

Uszy to niewielki element znajdujący się na głowie, jednak wszelkie wady tego narządu mocno rzucają się w oczy. Odstające uszy są problemem wielu osób, ponieważ wywołują u nich liczne kompleksy i brak pewności siebie. Z pomocą przychodzą operacje uszu, które skutecznie mogą rozwiązać ten problem. Zabieg mający na celu zmniejszenie wady jaką, jest odstawanie uszu, jest bardzo skuteczny i może być przeprowadzany zarówno u osób młodszych, jak i starszych. W tym artykule postaramy się nieco przybliżyć, jak wygląda ten zabieg.