Skip to main content

Baleyage - na czym polega i jakie są jego zalety?

Z całą pewnością od czasu do czasu nachodzi cię ochota na jakąś większą metamorfozę. Każda kobieta tak ma. Oczywiście niektóre panie są tak zadowolone ze swojej prezencji, że potrafią nie zmieniać jej latami, ale jednak nie jest to tendencja, bo zdecydowanie częściej przedstawicielki płci pięknej kombinują ze swoją urodą. Jeżeli masz tak samo, na pewno zainteresują cię różne rodzaje koloryzacji.

Jest ich całe mnóstwo, ale ostatnio prawdziwym hitem ponownie stał się baleyage. Mimo iż ta metoda koloryzacji znana jest od wielu lat, na jakiś czas fryzjerzy i ich klientki postanowili o niej zapomnieć. Teraz balejaż ponownie wraca na salony. Być może sama z niego skorzystasz, by odświeżyć swój wygląd i przygotować się do sezonu letniego. Jednym z salonów oferujących tego typu koloryzację jest Studio Fryzur Inspiracja Ewa Lewandowska ul. Stanisława Moniuszki 1, 87-800 Włocławek 665 715 404.

Jakie efekty daje baleyage?


Z pomocą balejażu można uzyskać naprawdę spektakularne rezultaty na włosach. Technika jest o tyle ciekawa, że nie zmienia drastycznie barwy kosmyków, a jedynie subtelnie je rozjaśnia, dzięki czemu wciąż prezentują się one naturalnie. Koniec końców wyglądają tak, jak gdyby zostały muśnięte wyłącznie promieniami słońca. Ciężko odkryć, że w rzeczywistości były farbowane, bo ich prezencja jest niesamowicie naturalna. Balejaż tworzy płynne przejścia na włosach. Zwykle przy użyciu tej techniki rozjaśnia się je u nasady, a na samych końcach przyciemnia, tworząc kolorystyczną falę. Efekt teoretycznie jest dość delikatny - bo naturalny - ale i tak robi fantastyczne wrażenie. Jeżeli więc zastanawiasz się, co jest lepsze: baleyage czy zwykła koloryzacja, koniecznie powinnaś przetestować tę pierwszą opcję. Wciąż masz wątpliwości? Poszukaj w Internecie zdjęć włosów po balejażu. Bardzo możliwe, że gdy tylko je zobaczysz, sama zapragniesz od razu czegoś podobnego.

Sposoby na koloryzację włosów

Te zabiegi fryzjerskie, które w danym momencie są uznawane za najpopularniejsze bądź najmodniejsze, najczęściej są niestety również najdroższe. A czy tak samo jest z balejażem? Ile przyjdzie ci za niego zapłacić, jeżeli już się na niego zdecydujesz? Otóż nie da się tego tak jednoznacznie stwierdzić. Ostateczna cena zabiegu zależeć będzie od paru czynników: przede wszystkim marży salonu fryzjerskiego bądź fryzjera, ale też i rodzaju oraz długości twoich włosów. Jeżeli nie chcesz wydać za dużo, najlepiej sprawdź sobie wcześniej ceny koloryzacji w poszczególnych salonach fryzjerskich. Porównaj je sobie. Zapewne zdziwisz się, gdy zobaczysz, że za balejaż w jednym salonie możesz zapłacić koło stu lub dwustu złotych, podczas gdy w tym bardziej renomowanym - prawie tysiąc złotych. Wybór należy do ciebie. Pamiętaj jednak, że za przesadnie niską ceną na ogół kryje się coś jeszcze, dlatego zwykle warto zapłacić trochę więcej.