Skip to main content

Czym jest i na czym polega liposukcja brzucha?

Liposukcja brzucha to nic innego, jak zabieg medyczny, którego celem jest odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z tej części ciała. Procedura ta cieszy się największą popularnością w grupie zabiegów, dążących do modelowania ciała. Decydują się na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni, marzący o idealnej sylwetce i pozbyciu się zbędnych kilogramów w sposób skuteczny, bezpieczny, a zarazem szybki. To rozwiązanie również dla tych, którzy zmagają się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, potęgowanymi przez nieustanny stres i brak czasu na aktywność fizyczną.

Na czym polega i jaki jest cel liposukcji?

Liposukcja brzucha prowadzi do usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, zlokalizowanej w obrębie brzucha i jego okolic. Efektem jest powrót do właściwych proporcji sylwetki. To idealnie rozwiązanie dla osób, których nie satysfakcjonują wyniki rygorystycznych diet i codziennych ćwiczeń. Dlatego też odsysanie tłuszczu zyskuje coraz większe zaufanie społeczeństwa, jeśli chodzi o zabiegi plastyczne. Wśród licznych zalet takiego rozwiązania, pacjenci wymieniają przede wszystkim skuteczność, oszczędność czasu i efekty, zauważalne tuż po zabiegu.

Nową jakość w zabiegach liposukcji przyniosło wprowadzenie do nich urządzenia Vaser Lipo 4D. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, ale również i wyrzeźbienie sylwetki tak, by wyglądała ona na smukłą i wysportowaną. Takie efekty do tej pory nie były możliwe.

 

Innowacyjna metoda liposukcji brzucha

Aby skorzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą ten innowacyjny zabieg, warto skontaktować się z Genesic Clinic, w której liposukcja Vaser lipo w Krakowie odbywa się tylko przez wykwalifikowanych specjalistów, z wieloletnim doświadczeniem. Pacjenci chwalą sobie nie tylko profesjonalne podejście personelu, ale również pełne bezpieczeństwo i gwarancję satysfakcji z osiągniętych rezultatów. Wykorzystując innowacyjne technologie i nowoczesne osiągnięcia w zakresie medycyny estetycznej, dokładają wszelkich starań, by marzenie o wymodelowanej sylwetce i zlikwidowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej nabrało realnego wymiaru. Rolę wypełniacza w zabiegu spełniają własne komórki tłuszczowe, co redukuje możliwość wystąpienia skutków ubocznych. W klinice wykorzystywane są tylko sprawdzone i certyfikowane urządzenia, co buduje poczucie bezpieczeństwa i komfort wśród pacjentów.

Czym wyróżnia się liposukcja Vaser Lipo 4D?

Różnice pomiędzy techniką Vaser Lipo 4D, a pozostałymi metodami liposukcji są kolosalne. Urządzenie wykorzystuje ultradźwięki, by rozbić tkankę tłuszczową. W wyniku podgrzania małych naczyń krwionośnych, znacznie maleje ryzyko krwawienia podczas zabiegu. Nic dziwnego, że metoda zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, również wśród gwiazd Hollywood.

Zabieg liposukcji z wykorzystaniem Vaser Lipo 4D jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Jedynie w przypadku większych obszarów ciała, które mają być poddane liporzeźbieniu, stosuje się znieczulenie podpajęczynówkowe i ogólne. Co ważne, zabieg nie wymaga hospitalizacji, a pacjent może opuścić klinikę już kilka godzin po jego zakończeniu.

Przygotowanie i rekonwalescencja po zabiegu liporzeźbienia

Pacjenci, którzy chcą poddać się zabiegowi liporzeźbienia muszą być zdrowi, bez ciężkich przewlekłych chorób. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest chociażby cukrzyca, skazy naczyniowe, stany zapalne w okolicach brzucha, zaburzenia psychiczne i choroby serca. Wszystkie te zagadnienia powinny zostać omówione w trakcie konsultacji z lekarzem, poprzedzającej każdy zabieg.

Rekonwalescencja po zabiegu Vaser Lipo 4D przebiega bardzo szybko, a pacjent nie wymaga hospitalizacji. Przez okres od 4 do 8 tygodni konieczne jest noszenie ubrań uciskowych. Genesic Cilinic w Krakowie zapewnia również terapię pozabiegową, której celem jest osiągnięcie najlepszych efektów jeśli chodzi o kształtowanie wymarzonej sylwetki.