Skip to main content

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia jest zabiegiem polecanym przez lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów. Zabieg polega na wstrzyknięciu dwutlenku węgla w czystej postaci pod skórę w miejsca, które chcemy odżywić. Jej działanie jest wielokierunkowe i przynosi rewelacyjne efekty - jest to przełom w medycynie estetycznej.

Kobieta podczas zabiegu karboksyterapii w salonie Strefa Urody


Jak wygląda karboksyterapia?


Do zabiegu używa się niewielkiej igły za pomocą której pod skórę zostaje wprowadzony dwutlenek węgla w odpowiedniej ilości, który zostaje przetransformowany do tkanek. W wyniku tego zabiegu naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu i następuje utworzenie nowych naczyń krwionośnych. Podczas zabiegu gaz rozprzestrzenia się podskórnie i jest to dostrzegalne gołym okiem, co sprawia, że karboksyterapia jest odczuwalna dla pacjenta. Powoduje to pewien dyskomfort i delikatną opuchliznę, która po niedługim czasie ustępuje.


Kiedy warto zdecydować się na zabieg karboksyterapii?

Zabieg ten jest przeprowadzany często w celach medycznych: w przypadku niewydolności żył, przy zaburzeniach krążenia, żylakach oraz łuszczycy. Dodatkowo stosowany jest w celach poprawienia urody. Skóra zostaje poddana szybkiej regeneracji, która sprawia, że cera jest jasna i promienna. Częstym obszarem na który stosowana jest karboksyterapia są oczy i powieki. Zabieg idealnie likwiduje cienie pod oczami. Metoda pozwala zwalczyć również cellulit, ujędrnić skórę, likwiduje tkankę tłuszczową, regeneruje zwiotczenia skóry oraz zmniejsza widoczność zmarszczek.


Przeciwwskazania do zabiegu


Jak w przypadku każdego zabiegu istnieją pewne przeciwskazania do jego wykonania. Przeciwwskazania do zabiegu: nowotwór, ciąża, grzybica, opryszczka, stan zapalny skóry, infekcje wirusowe, cukrzyca, niewydolność nerek.


Skutki uboczne


Każdy zabieg niesie za sobą możliwość pojawienia się skutków ubocznych. Przy karboksyterapii możliwe skutki to: rumień, obrzęk, infekcja lub opuchlina w miejscu, gdzie był wykonywany zabieg.
Karboksyterapia jest idealna dla osób, które chcą zadbać o swój wygląd, poprawić stan i kondycje skóry, jednakże wolą wstrzymać się z zabiegami inwazyjnymi.