Skip to main content

Jak przebiega zabieg korekty uszu? Najważniejsze informacje

Deformacje małżowin usznych są nie tylko problemem estetycznym, ale również mogą prowadzić do nasilania się różnego rodzaju kompleksów. Nic dziwnego, że coraz większą popularnością cieszy się chirurgia plastyczna. To właśnie dzięki niej możliwe staje się rozwiązanie wielu problemów z wyglądem, kształtem i wielkością uszu. To z kolei determinuje wzrost samooceny i pozytywnie wpływa na postrzeganie siebie przez osoby, które na co dzień borykają się z takimi właśnie problemami.

Korekta uszu - zabieg na odstające uszy

Kto może skorzystać z operacji plastycznych uszu?

Najważniejszym celem operacji plastycznych uszu będzie poprawa ich wyglądu, ale również i modelowanie części chrząstki, które nie są w pełni wykształcone u danej osoby. Współcześnie uznaje się, że najlepszy czas na wykonanie tego rodzaju zabiegu, przypadka na okres po 6 roku życia. To właśnie wtedy najlepiej zdecydować się na operację. Zabieg korekty uszu może być wykonany u osoby dorosłej, niemniej jednak działania są wówczas znacznie bardziej skomplikowane.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi korekty uszu?

Zabieg niesie ze sobą poprawę wyglądu, dzięki czemu możliwa jest zmiana postrzegania siebie i własne samooceny. Różne deformacje, dysproporcje czy ubytki w tym obszarze twarzy są często podłożem nasilonych kompleksów. Dotyczy to zwłaszcza młodych osób, dla których wygląd zewnętrzny odgrywa bardzo istotną rolę. Zabieg otoplastyki, czyli chirurgiczna korekta uszu, jest uznawany za bezpieczny. Dlatego też nie istnieje duża liczba przeciwwskazań, które mogą stanowić powód do dyskwalifikacji. Również okres rekonwalescencji przebiega wyjątkowo szybko. Dlatego też warto poddać się zabiegowi, by poprawić własne samopoczucie i komfort oraz pewność siebie, związaną ściśle z wyglądem zewnętrznym.

Jak przebiega zabieg otoplastyki?

Podstawą kwalifikacji do otoplastyki są badania laboratoryjne. Dzięki nim możliwe staje się poznanie ogólnego stanu zdrowia pacjenta. W tym przypadku przeciwwskazania są nieliczne. To chociażby nieuregulowane nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości krwi i stany zapalne, które występują w obszarze, w którym ma zostać wykonany zabieg. Sama ingerencja chirurgiczna trwa na ogół do 2 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Warto podkreślić, że korekta uszu jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, jeśli chodzi o medycynę estetyczną.

Korekta powiek - zabieg na opadające powieki

Dużą popularnością cieszy się również korekta powiek – zabieg na opadające powieki, który również przyczynia się do poprawy wyglądu twarzy. Oba zabiegi wykonać można w najlepszych klinikach medycznych, z których usług warto skorzystać, by móc na nowo cieszyć się swoim wyglądem i pozbyć się narastających z biegiem czasu kompleksów z nim związanych.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent na ogół nie wymaga hospitalizacji. Może on opuścić placówkę tuż po jego zakończeniu, choć przez kolejne dni może pojawić się u niego dyskomfort, związany z bólem zaczerwienieniem i obrzękiem. Aby nieco go zniwelować, można stosować środki przeciwbólowe, dostępne w aptekach. Na ogół tego rodzaju dolegliwości znikają po zdjęciu szwów, które następuje po ok.10 dniach. W czasie rekonwalescencji należy unikać silnych mrozów i gwałtownych zmian temperatur.