Skip to main content

Jak wygląda likwidowanie zmarszczek za pomocą botoksu?

Botoks, czyli toksyna bulionowa, jest coraz szerzej wykorzystywana w gabinetach medycyny estetycznej. Rosnącą popularność substancja zawdzięcza przede wszystkim spektakularnym efektom, polegającym na likwidowaniu zmarszczek. To problem, z którym muszą zmierzyć się coraz młodsze osoby, nawet te po 20 roku życia. Z tego względu warto zahamować rozwój zmarszczek już na pierwszym etapie, by jak najdłużej cieszyć się młodzieńczym wyglądem.

Kto może poddać się zabiegowi?

Istnieje pewna grupa osób, dla których wstrzyknięcie botoksu nie jest wskazane. Należą do nich np. kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz ci, którzy cierpią na zespół Lamberta-Eatona. Możliwość poddania się zabiegowi wyklucza również przyjmowanie niektórych leków. Pozostałe osoby mogą bezpiecznie zainwestować w swój wygląd, by dłużej cieszyć się sprężystą, jędrną skórą bez sieci zmarszczek. Choć problem ten rozwija się na ogół po 40. roku życia, współcześnie już coraz młodsze osoby zauważają u siebie drobne zmarszczki. Toksyna bulionowa pozwala rozwiązać trudności już w początkowym ich etapie, hamując rozwój nieestetycznych zagłębień i wygładzając skórę. Wstrzyknięcie botoksu jest gwarancją niemalże całkowitej likwidacji mniej głębokich zmarszczek. Większe bruzdy można wygładzić, poddając się zabiegowi z użyciem kwasu hialuronowego, który może zalecić lekarz. Kobiety zamieszkujące Trójmiasto lub okolice mogą skorzystać z profesjonalnego wsparcia Derm Estetyka www.botoksgdynia.pl oferującego zabiegi z użyciem botoksu w Gdyni.

Jak wygląda zabieg z użyciem botoksu?

Zabieg wstrzyknięcia botoksu musi być wykonany przez lekarza, posiadającego odpowiednie kwalifikacje, a także doświadczenie i zaufanie klientek. Pierwszym etapem jest jednak szczegółowy wywiad, który powinien być przeprowadzony z Tobą przez osobę, która będzie wykonywać zabieg. Podczas rozmowy wykluczone zostaną możliwe przeciwwskazania do użycia toksyny bulionowej oraz zostanie przedstawiony szczegółowy cennik zabiegów medycyny estetycznej, w celu omówienia wszystkich formalności związanych z zabiegiem. Samo wstrzyknięcie substancji trwa z reguły ok. 20 minut i jest prawie bezbolesne. Dzięki użyciu wyjątkowo cienkiej igły, nieprzyjemne uczucie zostaje zredukowane do minimum, a iniekcja przypomina ukąszenia komara. Ważne jest jednak odpowiednie odmierzenie dawki i precyzja wkłucia. Dlatego też warto zaufać sprawdzonym specjalistom. Niewielkich rozmiarów krwiak, który może pojawić się w miejscach wkłucia, jest zupełnie normalnym zjawiskiem i nie powinien być powodem do niepokoju.

Na czym polega zabieg wstrzykiwania botoksu?

Zabieg polega na całej serii zastrzyków z jadu kiełbasianego, czyli toksyny bulionowej, wykonywanych dokładnie w miejscach, które chcemy poprawić. W skład preparatu wchodzą substancje, dla których bazą jest botulina typu A (Azzalure i Vistabel). Wpływają one na spowolnienie procesów starzenia się skóry lub też całkowitą ich likwidację. Co więcej, mogą być one również wykorzystywane profilaktycznie. Botoks hamuje skurcze mięśni twarzy. Dzięki temu niemożliwe staje się przedostanie się do nich różnych bodźców, pochodzących z nerwów. Wszystko to wpływa na zahamowanie marszczenia skóry oraz jej wygładzenie. Toksyna bulionowa na stałe wpisała się w pracę lekarzy, którzy zajmują się medycyną estetyczną. Nic dziwnego, bo spektakularne efekty zachęcają coraz większą ilość osób, chcących zachować młody i zdrowy wygląd skóry. Ryzyko powikłań zostało tutaj sprowadzone do absolutnego minimum, a efekty zadowalają nawet największych sceptyków.

Jeśli chcesz umówić wizytę na zabieg z użyciem botoksu w Gabinecie Derm Estetyka w Gdyni, przejdź na stronę https://www.botoksgdynia.pl/kontakt i wybierz dla siebie najwygodniejszą formę kontaktu. Rejestracja oraz informacja pacjentów odbywa się telefonicznie bądź mailowo.