Skip to main content

Jakie wymagania musi spełniać sprzęt medyczny? - wypożyczalnia certyfikowanego sklepu medycznym Patronus-med

Zastanawiając się nad zakupem sprzętu medycznego należy zwrócić w szczególności uwagę na to, czy dany produkt gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Na szczęście łatwo to sprawdzić, gdyż urządzenia te muszą posiadać znak CE, który stanowi zapewnienie, że można je użytkować. Warto jednak dowiedzieć się nieco więcej, jakie wytyczne musi taki sprzęt spełnić oraz gdzie go szukać.

Patronus-med wynajem sprzętu rehabilitacyjnego

Wymagania, które musi spełniać sprzęt medyczny

Każdy sprzęt medyczny, jaki znajduje się na rynku, musi mieć wspomniany wcześniej znak CE. O taką gwarancję jakości towaru powinien zabiegać producent, jednak winę za brak dopełnienia formalności ponoszą wszyscy, którzy operują nieoznakowanym towarem. Powoduje to, że nawet jeśli wytwórca jest nieuczciwy w swym fachu, to wyłapać wpadkę może np. dystrybutor, zapobiegając temu procederowi. Dodatkowo towar o przeznaczeniu medycznym spoza terytorium Polski, jak również ten produkowany w kraju, musi być zgłoszony do odpowiedniego urzędu, zanim klient będzie mógł go kupić. Dobrze jest także przed zakupem upewnić się, że dany produkt posiada dołączoną instrukcję obsługi w ojczystym języku, gdyż jest to wymagane. Brak takowego załącznika podważa wiarygodność wytwórcy, więc należy się takich produktów wystrzegać.

Gdzie warto kupować sprzęt medyczny?

Jeśli chodzi o dobre miejsce, gdzie można zarówno kupić jak i wypożyczyć sprzęt medyczny spełniający wszelkie wymogi, to wymienić należy Patronus-med. Jest to certyfikowany sklep medyczny, który posiada szeroki asortyment wysokiej jakości urządzeń o przeznaczeniu leczniczym. Są to m.in. koncentratory tlenu w wariancie stacjonarnym oraz przenośnym. Urządzenia te doskonale sprawdzą się dla osób z astmą, czy innymi chorobami związanymi z oddychaniem, gdyż tlenoterapia znacznie poprawia ich jakość życia. W ofercie znaleźć można także koflatory, czyli urządzenia do asystowania w kaszlu, co ułatwia ten odruch każdemu, kto ma z tym trudności. Warto również rozważyć zakup schodołazu, zwłaszcza do budynków publicznych czy do firmy. Urządzenia te pozwalają na łatwe przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym po schodach, co niezwykle ułatwia im życie. Dla pacjentów, którzy są zmuszeni pozostać w łóżku, dobrym rozwiązaniem jest specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne, które pozwoli zmniejszyć dyskomfort długotrwałego pozostawania bez aktywności. Wyszczególniamy oferty naszego sklepu:


Zapoznaj się z szeroką ofertą wypożyczalni certyfikowanego sklepu medycznego Patronus-med. Infolinia czynna jest całodobowo. Nasi konsultanci pomogą Ci w doborze odpowiedniego sprzętu, a także dowiozą sprzęt do domu i przeprowadzą szczegółowe szkolenie z użytkowania.