Skip to main content

Jakie zabiegi kosmetyczne najlepiej wykonać zimą?

Zimowy okres, to też czas kiedy skóra twarzy potrzebuje szczególnej opieki. I choć mówi się, że niska temperatura i mniejsze nasłonecznienie działa korzystnie na obniżenie ilości podrażnień, to wciąż warto pomyśleć jakie zabiegi pomogą zadbać o cerę.

Czy mikrodermabrazja to dobry wybór?

Zabieg mikrodermabrazji to inaczej nieinwazyjny peeling, który ma na celu skutecznie wygładzić skórę. Najważniejszą zaletą jest bezpieczeństwo nie zależnie od tego, na jakiego rodzaju skórze jest wykonywany. Na czym polega? Z twarzy zostaje starty martwy naskórek, osadzony na powierzchni. Dobrym efektem ubocznym jest pogrubienie warstwy kolagenu, co wpływa odmładzająco. Wynikiem zabiegu jest wygładzona, rozjaśniona i ujędrniona cera.

Polecanym miejscem na Śląsku jest Salon Kosmetyczny Pszów — Ewa Parzych - to bardzo dobry wybór dla tych, którzy chcą się podjąć zabiegu dermabrazji lub szukają kogoś nowego, kto zadba o jakość i bezpieczeństwo. Klientki zawsze podkreślają, że można liczyć na profesjonalizm i szeroką gamę możliwości nie tylko wyżej wymieniony zabieg. Warto pamiętać, że mikrodermabrazja ma kilka rodzajów i to jaki będzie odpowiedni dla danej klientki, należy zawsze omówić ze specjalistą. Ważne jest też mieć na uwadze — twarz może być przez kilka godzin po zabiegu wyraźnie zaczerwieniona.

Czy peeling chemiczny jest bezpieczny?

Zanim przejdziemy do tego czy jest to dobry i bezpieczny wybór, wyjaśnijmy, czym tak naprawdę jest peeling chemiczny. Zabieg ten został stworzony w celu mocnego rozjaśnienia i oczyszczenia skóry twarzy dla osób z wyraźnymi zmianami takimi jak przebarwienia, blizny i drobne zmarszczki. Działanie jest uzależnione od mieszanki, która zawiera w sobie kwas, dobrany do potrzeb skóry. Preparaty różnią się od siebie przede wszystkim właściwościami, stężeniem i składem.

A jak wygląda proces zabiegu? Gotowy preparat przygotowany na bazie przebadanej cery, jest nakładany na twarz i zawarte w nim kwasy mają za zadanie rozpuścić zewnętrzną warstwę naskórka. Po wykonanym zabiegu warto pamiętać, że kiedy stosuje się peeling głęboki, gojenie może trwać nawet do dwóch miesięcy więc będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Twarz jest też wrażliwa na działanie światła słonecznego, dlatego zaleca się wykorzystanie zimowego okresu. Mimo zastanawiającej nazwy zabieg jest bezpieczny i bardzo skrupulatnie dobierany.

Mezoterapia bezigłowa — zabieg odmładzający

Rozwiązanie dla osób, które szukają skutecznych sposobów na odmłodzenie skóry bez konieczności używania igieł. Właśnie dlatego typu potrzeb, stworzono mezoterapię igłową. Co to dokładnie jest? To połączenie odpowiednich substancji takich jak kwas hialuronowy, kalcytonina i witaminy, nakładane na skórę przy pomocy jednokierunkowych impulsów elektrycznych o częstotliwości radiowej, co pozwala na ich wysoką przepuszczalność. Zabieg sprawdzi się zwłaszcza podczas występowania suchej skóry i zmarszczek.