Skip to main content

Kiedy zdecydować się na wypożyczenie koncentratora tlenu?

Koncentrator tlenu to wyjątkowe urządzenie, podnoszące na wyższy poziom jakość życia osób, zmagających się z niewydolnością oddechową. Kiedy zdecydować się na wypożyczenie koncentratora tlenu i jak wybrać najlepszy sprzęt? Przeczytaj nasz poradnik, zanim podejmiesz ostateczną decyzję w tym zakresie.

 Stacjonarny koncentrator tlenu

Czym jest i jak działa koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu to nic innego, jak urządzenie medyczne, którego celem jest podawanie pacjentowi tlenu o dużym stężeniu. Pobiera on powietrze z otoczenia, absorbując z niego azot. Dzięki temu pacjent otrzymuje tlen w stężeniu powyżej 90%, który określany jest tlenem medycznym. Co więcej, taki tlen jest również odpowiednio filtrowany i oczyszczany, a dzięki specjalnemu pojemnikowi, również i nawilżany, przez co nie wysusza śluzówek. Koncentrator tlenu to wyjątkowa alternatywa dla butli tlenowych, które są nie tylko niebezpieczne, ale również i niewygodne w użyciu. Może on podawać tlen przez całą dobę i nie wymaga wymiany butli, gdyż pobiera tlen z powietrza. Dodatkowo koncentratory są bardzo intuicyjne, dzięki czemu z ich obsługą poradzą sobie nawet osoby, które nie mają na co dzień kontaktu z nowoczesnymi technologiami.

Jaki koncentrator tlenu wybrać?

Na rynku dostępne są współcześnie przenośne oraz stacjonarne koncentratory tlenu. Jedne z nich — koncentratory stacjonarne są bardziej wydajne, a więc również i częściej używane. Wykorzystuje się je w szpitalach, klinikach i prywatnych domach. Mają one spore gabaryty, ale gwarantują efektowną pracę. Z kolei przenośne koncentratory tlenu są znacznie mniejsze, dzięki czemu istnieje możliwość podawania tlenu poza domem. To najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy takiego wsparcia potrzebują jedynie okazjonalnie. Niezależnie od tego, na który produkt się zdecydujemy, warto prześledzić najbardziej polecane urządzenia. Można to zrobić, chociażby na stronie koncentratortlenu-ranking.pl, na której przedstawiono ranking najlepszych koncentratorów tlenu, dostępnych na naszym rynku.

Jak używać koncentratora tlenu?

Czas trwania tlenoterapii oraz jej regularność zależy od samej choroby, oraz od wskazówek lekarza prowadzącego. Część osób wymaga wsparcia urządzenia przez 12 godzin na dobę, choć zdarzają się przypadki, w których koncentrator pracuje nawet 24 godziny. Aby urządzenie mogło prawidłowo dostarczać tlen do organizmu, konieczne jest uzupełnienie poziomu wody w zbiorniku nawilżacza oraz ustawienie odpowiedniego przepływu powietrza. Wskaźnik ten powinien być zawsze konsultowany z lekarzem prowadzącym. Założenie maski lub wąsów tlenowych rozpoczyna tlenoterapię, dostarczającą organizmowi niezbędną ilość tlenu. Więcej o koncentratorach tlenu, ich działaniu i bezpieczeństwie stosowania, przeczytać można na stronie https://www.koncentrator-tlenu.info.pl, gdzie zamieszczono również szereg wskazówek, ułatwiających wypożyczenie sprzętu w profesjonalnej wypożyczalni.

Koncentrator tlenu

Kiedy koncentrator tlenu będzie niezbędny?

Różnego rodzaju choroby układu oddechowego są podstawowymi wskazaniami do stosowania koncentratorów. W tej grupie wyróżnić można przede wszystkim przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, astmę oskrzelową, zwłóknienie płuc, mukowiscydozę czy raka płuc. Podawanie tlenu jest również skuteczną formą wsparcia dla pacjentów, zmagających się np. z dusznicą bolesną, niewydolnością krążenia, zwłóknieniem mięśnia sercowego i nadciśnieniem lub niedociśnieniem tętniczym. Koncentratory wspierają także leczenie pacjentów onkologicznych, podnosząc jakość ich życia na znacznie wyższy poziom.

Gdzie można wynająć koncentrator tlenu?

Zakup stacjonarnego czy przenośnego koncentratora wiąże się ze sporym nakładem finansowym. Dlatego też wiele osób decyduje się na wypożyczenie urządzenia. Najlepsze wypożyczalnie oferują swoim klientom możliwość dostarczenia koncentratora pod wskazany adres, dając przy tym gwarancję wsparcia w obsłudze i pomocy w razie wystąpienia awarii urządzenia. Do takich firm należy, chociażby PATRONUS, obecny na polskim rynku już od 10 lat.