Skip to main content

Lepiej wynająć czy kupić sprzęt rehabilitacyjny?

Kupić czy wynająć — przed tym dylematem staje wiele osób, których członek rodziny, bądź oni sami, wymagają rehabilitacji odpowiednim sprzętem. To jaką decyzję ostatecznie podejmiesz, powinno zależeć od dokładnego przeanalizowania Twojej sytuacji. Jedna, jak i druga opcja ma swoje większe lub mniejsze zalety, więc warto najpierw zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Jak wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny

Przemyśl swoją sytuację, czyli na podstawie czego podjąć decyzję?

Na początku, warto zastanowić się, na jak długo potrzebujemy sprzętu rehabilitacyjnego. Jeśli choroba, z jaką mierzymy się my, lub ktoś nam bliski nie daje dużych szans na poprawę stanu zdrowia, zakup wyposażenia na stałe wydaje się bardziej rozsądny. Niekoniecznie jednak tak jest. Zakup sprzętu medycznego na stałe wiąże się z przywiązaniem do niego. Późniejsze odsprzedawanie nietrafionego sprzętu i szukanie innego, odpowiadającego naszym potrzebom może być uciążliwe i opóźnić proces rehabilitacji. Dodatkowo nie każdy jest w stanie wydać na raz tak ogromną sumę. Chcąc zakupić sprzęt rehabilitacyjny na stałe, trzeba liczyć się z dużymi kosztami w postaci nawet parudziesięciu tysięcy w zależności od tego, jakiego urządzenia wymaga potrzebujący. Wynajem takiego sprzętu dużo mniej obciąży rodzinny budżet, jest to na pewno zdecydowanie tańsze rozwiązanie. Oszczędzając w ten sposób, będziemy w stanie przeznaczyć pieniądze na inne, ważne rzeczy. Dodatkowo, w celu uzyskania najlepszej kondycji, warto odwiedzić stronę salonurody-cleo.pl, gdzie możemy znaleźć masę różnego rodzaju zabiegów, informacji i usług, które poprawią stan naszego zdrowia oraz samopoczucia.

Sprzęt rehabilitacyjny

Jakiego rodzaju sprzęt rehabilitacyjny możemy wypożyczyć?

Tak naprawdę na rynku funkcjonuje wiele wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, które udostępniają różnego rodzaju stelaże, wózki inwalidzkie, koncentratory tlenu i wiele innych. Wśród ofert znajdziemy wyposażenie zarówno całkowicie nowe, jak i to już używane. Znajdziemy sprzęt wykonany z aluminium lub drewna, kolor też często podlega pod nasz wybór, więc nie musisz martwić się tym, że dany sprzęt będzie oszpecał Twoje wnętrza. Jego wielkość i budowę również będziesz w stanie dopasować do swoich parametrów mieszkalnych. Jeszcze więcej na ten temat dowiesz się w tekście "Jak wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny i ile to kosztuje?", gdzie przytoczono polecaną wypożyczalnię Patronus. W artykule znajdziesz wszystkie potrzebne Ci informacje.

Jakie są zalety wynajmowania sprzętu rehabilitacyjnego?

Przede wszystkim, jest to możliwość prostej rezygnacji z wynajmu, gdy chory nie wymaga już dalszej rehabilitacji. Odchodzi nam wtedy męczenie się ze sprzedawaniem danego sprzętu (i to najpewniej po mniejszej cenie, niż pierwotnie go zakupiliśmy!). Kolejną rzeczą jest dodatkowy serwis przy ewentualnym uszkodzeniu wynajętego sprzętu, który oferują niektóre firmy. Warto spytać o taką możliwość przy szukaniu odpowiedniej oferty dla siebie. Następną zaletą wynajmowanego sprzętu rehabilitacyjnego jest możliwość zakończenia wynajmu i wymienienia sprzętu na inny, w razie, gdyby ten pierwszy nam nie odpowiadał. Nie kupując takiego wyposażenia na stałe, nie jesteśmy do niego przywiązani i możemy zmienić go na inny, jeśli nie spełni on naszych oczekiwań.