Skip to main content

Masaż Shantala dla niemowląt

bezpłatna szkoła rodzenia

Oczywistym jest, że każdy rodzic chciałby jak najlepiej przygotować się na przyjście na świat swojego dziecka. Co za tym idzie, czekając na poród, rodzice zaopatrują się w gazety o tej tematyce, czytają w internecie odpowiednie artykuły na interesujące ich tematy dotyczące tego zagadnienia, a także uczęszczają na zajęcia do szkoły rodzenia. Jednak nawet nauka idzie wraz duchem czasu.

Gdzie znaleźć dobrą szkołę rodzenia?

Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach wiele ważnych informacji możemy odszukiwać w internecie - nie inaczej jest w przypadku danych kontaktowych do szkoły rodzenia. W tym celu należy wpisać do przeglądarki www odpowiednie słowa kluczowe, na przykład ''bezpłatna szkoła rodzenia'', albo ''darmowa szkoła rodzenia''. Warto wiedzieć o tym, aby podczas szukania kontaktu do takiej placówki, zawrzeć w haśle kluczowym nazwę naszego miasta, albo jego bardzo bliskiej okolicy. Gdy chcemy załatwić bowiem jakąś ważną sprawę, zawsze zależy nam na ty, aby - jeżeli to możliwe - takie miejsce znajdowało się jak najbliżej miejsca naszego zamieszkania. Przed wyborem szkoły rodzenia warto jest zapytać o nie kogoś znajomego, aby w pewnym sensie ułatwić sobie dokonanie ostatecznego wyboru. A wracając do zagadnień o tematyce ciążowej, których szukamy w sieci, jednym z interesujących nas terminów może być ''masaż shantala''.

Czym jest masaż Shantala?

masaż ShantalaMasaż Shantala to starożytna metoda masowania dzieci, która cieszy się coraz większą popularnością na świecie, również w Polsce. Masaż ten polega na delikatnych, powolnym masowaniu całego ciała dziecka, nawet 3-4 razy w tygodniu. Wykonywanie tego masażu przynosi nie tylko korzyści dla dziecka (lepszy, spokojniejszy sen, lepsze trawienie, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa), ale także dla wykonujących go dorosłych. Zwiększa to bowiem pewność rodziców i wiarę we własne umiejętności rodzicielskie, zmniejsza ryzyko wystąpienia depresji poporodowej. Dodatkowo pogłębia relację dziecko-dorosły.