Skip to main content

Metody powiększania pośladków - jaką wybrać?

Zabieg powiększenia pośladków cieszy się sporą popularnością wśród pań. Pacjentki stojące przed decyzją o zabiegu muszą podjąć dwie kluczowe decyzje: o wyborze kliniki oraz o metodzie. Wybór kliniki powinien być poprzedzony zasięgnięciem opinii u znajomych lub w internecie, ponieważ to właśnie w rękach tych specjalistów będzie nasze zdrowie i piękno. Często wybór ten jest również zależny od naszego miejsca zamieszkania, więc przykładowo jeśli interesuje nas medycyna estetyczna Kraków, to warto zapoznać się z ofertą Kliniki Genesis będącej liderem w województwie małopolskim i okolicach. Dziś dostępne są trzy metody powiększania pośladków. Mowa tu powiększaniu pośladków kwasem hialuronowym, powiększanie pośladków własnym tłuszczem oraz zastosowanie implantów w celu powiększenia pośladków. Każda z tych metod jest inna i różni się choćby stopniem inwazyjności czy możliwościami modelowania sylwetki. Warto zatem wiedzieć na czym polega każda z nich.

Powiększanie pośladków kwasem hialuronowym

Jest to zdecydowanie najmniej inwazyjna z metod powiększania pośladków. Zabieg jest bezbolesny, gdyż wykonywany jest przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Polega on na wstrzyknięciu żelu zawierającego kwas hialuronowy w miejsca, które mają zostać poddane korekcie. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Co ważne, efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiast. Istotne jest również to, że jest to zabieg dość długotrwały. Efekty utrzymują się nawet przez kilkanaście miesięcy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Wykonywany jednak zawsze powinien być w dobrej klinice medycyny estetycznej. Nie wymaga on rekonwalescencji i nie pozostawia blizn.

Powiększanie pośladów własnym tłuszczem

Inną metodą powiększenia pośladów jaką oferuje medycyna estetyczna jest wykorzystanie własnego tłuszczu. Jest to zabieg opierający się na tzw. lipotransferze, czyli przeszczepie tłuszczu. W przeciwieństwie do zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, w tym przypadku konieczne jest zastosowanie znieczulenia ogólnego. Innymi słowy, pacjentka poddawana jest narkozie. Zabieg trwa też nieco dłużej, bo ok. 1,5 godziny. Wymaga także przynajmniej dobowej hospitalizacji. W tej metodzie powiększanie pośladków składa się z kilku etapów. Pierwszym jest wspomniane już znieczulenie pacjentki. Następnie przeprowadzana jest liposukcja, czyli odessanie tkanki tłuszczonej. Najczęściej z brzucha, gdyż właśnie w tym miejscu zwykle występuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Kolejny etap to przygotowanie pobranego tłuszczu do przeszczepu. Polega to na wyodrębnieniu wartościowych komórek tłuszczowych, czyli takich, które sprzyjać będą regeneracji komórek macierzystych. Tak przygotowana tkanka tłuszczowa wszczepiana zostaje w pośladki. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, a efekt utrzymuje się kilkanaście miesięcy. Wraz z czasem tłuszcz zostaje wchłonięty przez organizm.

Powiększanie pośladków z zastosowaniem implantów

Trzecią metodą powiększania pośladków, którą stosuje się w medycynie estetycznej jest metoda polegająca na zastosowaniu implantów. To jednocześnie najbardziej inwazyjna metoda, ale także i najbardziej trwała. Tak jak w przypadku poprzedniej metody konieczne jest znieczulenie ogólne i dobowa hospitalizacja. Zabieg trwa ok. 2 godzin. Implanty, które wszczepiane są w pośladki wykonane są z silikonu oraz wypełnione żelem silikonowym. Dostępne są implanty o różnych kształtach. Te najpopularniejsze posiadają kształt owalny lub okrągły. Trzeba wiedzieć, że po zabiegu mogą pozostać niewielkie blizny. Wynika to z tego, że w celu wszczepienia implantów konieczne jest wykonanie kilku nacięć. Po zabiegu pacjentka może także odczuwać ból. Do jego łagodzenia stosowane są standardowe środki przeciwbólowe. Metoda ta ma jednak kilka istotnych zalet. Po pierwsze, daje największe możliwości co do modelowania sylwetki. I po drugie, jest najbardziej trwała.

Jak zatem widać, medycyna estetyczna oferuje różne możliwości powiększania pośladków. Wybór konkretnej metody zależy przede wszystkim od indywidualnych oczekiwań pacjentki. W celu ujędrnienia pośladów zastosować można metodę z wykorzystanie kwasu hialuronowego. Jeśli jednak celem jest uzyskanie tzw. brazylijskich kształtów wówczas lepszym rozwiązaniem będzie lipotransfer. Natomiast jeśli pacjentce zależy na długotrwałym efekcie zastosować powinna implanty.