Skip to main content

Oczyszczanie skóry kluczem do piękna

peeling kawitacyjny

Zadbana i zdrowo wyglądająca skóra stanowi symbol kobiecego piękna. Jeśli będzie dobrze traktowana, jej uroda może olśniewać przez całe życie, nie zaś tylko w młodości. Co stanowi zatem o jej dobrej kondycji- oczywiście odpowiednia pielęgnacja. Przed przystąpieniem do właściwej pielęgnacji, niezbędna jest analiza typu skóry. Z niego bowiem wynikają jej najważniejsze potrzeby, związane z nimi sposoby pielęgnacji, a także dobór odpowiednich kosmetyków.

Jak dbać o skórę?

Pielęgnację skóry można (w dużym uproszczeniu) przeprowadzić w 4 podstawowych krokach i jest to:
1. demakijaż
2. oczyszczanie
3. tonizowanie
4. nawilżanie

Do demakijażu zaleca się najczęściej płyn micelarny lub mleczko. Rosnącą popularnością cieszą się również olejki do demakijażu, które delikatnie rozpuszczają wszystkie, również wodoodporne produkty do makijażu.
Kolejnym ważnym krokiem jest oczyszczanie skóry, z wykorzystaniem chociażby żelu myjącego lub delikatnej pianki. Samą zaś aplikację tych kosmetyków można połączyć z delikatnym masażem twarzy, który ukoi i rozluźni zmęczoną skórę. Dla przywrócenia właściwego pH skóry, naruszonego przez przez wszystkie wykonane do tej pory czynności pielęgnacyjne, konieczne jest tonizowanie skóry. I choć najpowszechniejszą metodą jego aplikacji jest wcieranie go nasączonym wacikiem, nie jest to do końca odpowiednia metoda. Wilgotny wacik wchłania bowiem większość produktu, co znacznie zmniejsza skuteczność tego zabiegu. Zamiast tego zaleca się bezpośrednią aplikację opuszkami palców lub spryskanie twarzy tonikiem i pozostawienie go do wchłonięcia. Ostatnim krokiem w podstawowej pielęgnacji skóry jest jej odpowiednio dobrane nawilżenie. Można je rzecz jasna rozszerzyć i zamiast zwykłej aplikacji krem na całą twarz, zastosować krem pod oczy, serum a następnie krem.

A może warto oddać się w ręce specjalisty?

Kiedy jednak nie chcemy się ograniczać do domowej pielęgnacji skóry przy użyciu kosmetyków ,,drogeryjnych", warto wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Wskazane jest to zwłaszcza przy skórze problematycznej, z niedoskonałościami, przebarwieniami czy pozbawionej blasku.

Większość salonów kosmetycznych dysponuje szeroką ofertą dogłębnych zabiegów oczyszczania, które znacząco poprawiają kondycję naszej skóry i zwiększają wchłanialność innych kosmetyków. Dużą popularnością cieszy się wśród nich peeling kawitacyjny, który jest delikatnym sposobem na dogłębne oczyszczenie skóry. Jest przy tym bezbolesny i nie podrażnia naszej skóry, dlatego jest wskazany dla każdego typu cery. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków, hamuje się namnażanie bakterii, co wspomaga dodatkową odbudowę komórek. Ten rodzaj usług kosmetycznych- jak i wiele innych- oferuje między innymi krakowskie Studio Urody Cleo- www.studiourodycleo.pl/oferta/kosmetyka/peeling-kawitacyjny ( ul. Kalwaryjska 96, 30-504 Kraków, Studio urody Cleo: Salon fryzjersko - kosmetyczny). Dla zainteresowanych- cena peelingu kawitacyjnego twarzy waha się od 60 do 150 zł.