Skip to main content

Powiększanie biustu - na czym polega zabieg lipofillingu i jakich efektów można się spodziewać?

Statystyki i prowadzone badania jasno wskazują, że wiele kobiet jest niezadowolonych z kształtu oraz rozmiaru swoich piersi. Na szczęście, dzięki postępowi i rozwojowi medycyny estetycznej problem ten da się naprawić za pomocą zabiegu powiększania piersi. Wiadomo jednak, że wszczepienie implantów wiąże się z mocno inwazyjna procedurą i długim procesem rekonwalescencji. Ciekawa alternatywą dla tej metody może być powiększanie piersi przy użyciu własnego tłuszczu, czyli lipofilling. Na czym polega i jakich efektów można się spodziewać przeczytasz w dalszej części tekstu.

Na czym polega zabieg lipofillingu?

Kobiece piersi to jeden z głównych wyznaczników atrakcyjności, nic więc dziwnego, że większość pań stosuje różnego rodzaju kosmetyki oraz masaże mające poprawić ich wygląd. Jednak co zrobić, gdy biust utracił swoją jędrność i wygląd po drastycznym odchudzaniu, ciąży i laktacji lub w wyniku zabiegu mastektomii? Najlepszą alternatywa dla inwazyjnego zabiegu wszczepienia implantów jest powiększanie biustu przy pomocy tkanki tłuszczowej. Jest to metoda dużo bardziej bezpieczna, mało inwazyjna a przy tym naturalna i nie niosąca ze sobą możliwości wystąpienia alergii czy odrzucenia przeszczepu.

Efekty po zabiegu lipofillingu piersi

Lipofilling piersi jest zabiegiem, który pozwala na powiększenie biustu o jeden rozmiar oraz poprawę jego kształtu oraz jędrności. Efekt zabiegu jest niezwykle naturalny a dodatkowym atutem jest możliwość wyszczuplenia innej partii ciała poprzez odessanie z niej tłuszczu potrzebnego do zabiegu. Dzięki nowoczesnej technice liposukcji i wstrzykiwania tłuszczu zabieg ten nie pozostawia dużych blizn a sama rekonwalescencja jest krótka i zdecydowanie niej bolesna niż w przypadku implantów.

Zabieg lipofillingu trwa około 60-90 minut i zawsze jest poprzedzony konsultacja lekarską mającą na celu rozmowę z pacjentką i sprawdzenie jej stanu zdrowia. Powrót do w miare normalnego funkcjonowania po zabiegu trwa jedynie od 3 do 6 dni, jednak pacjentki które chcą zachować jak najdłuższe i najbardziej optymalne efekty zabiegu powinny ściśle przestrzegać wszelkich zaleceń pozabiegowych. Możemy tutaj wymienić zakaz masowania i przegrzewania piersi oraz ochronę biustu przed uszkodzeniami mechanicznymi.. Warto również dodać, że lipofiling pozwala na niewielkie powiększenie piersi, dlatego pacjentki marzące o naprawdę dużym biuście powinny raczej skłaniać się ku implantom.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

Tak jak w przypadku każdego zabiegu lipofilling posiada listę pewnych przeciwwskazań, które dyskwalifikują pacjentkę z podjęcia tej procedury. Główne z nich to:

  • czynna choroba nowotworowa,
  • ciąża oraz okres laktacji,
  • nieuregulowana cukrzyca,
  • choroby serca i nerek.

Zabieg lipofillingu nie może być również wykonany u kobiet bardzo szczupłych, które nie mają odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej do pobrania.

Rekonwalescencja po zabiegu

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane większość pacjentek dochodzi do siebie po około 3 do 6 dniach od zabiegu. Jednak czas pełnej rekonwalescencji zależy w głównej mierze od osobistych predyspozycji pacjentki i może wynieść od jednego do trzech miesięcy. Duże znaczenie ma również długość samego zabiegu oraz decyzje podejmowane w trakcie jego trwania. Warto pamiętać, że z uwagi na zastosowane znieczulenie miejscowe zaraz po zabiegu pacjentka może odczuwać dreszcze oraz nieco drażniące uczucie ciężaru na klatce piersiowej. Jest to jednak całkowicie normalny objaw, który minie kiedy pacjentka przyzwyczai się do nowego biustu. W pierwszych dniach po zabiegu piersi mogą być również obrzęknięte i bolesne a w ich okolicach mogą się pojawić siniaki, które szybko znikną.

Więcej o tego rodzaju zabiegu, przeciwwskazaniach i rekonwalescencji, przeczytasz odwiedzając stronę Gabinetu Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej Derm Estetyka w Gdyni (https://derm-estetyka.pl/), która odpowie na wszystkie, nurtujące cię pytania z omawianego zakresu.

Koszt zabiegu lipofillingu

Cena zabiegu powiększania piersi własnym tłuszczem jest uzależniona od miejsca jego wykonywania, jednak kwoty te zaczynają się już od 2 000 zł. Warto pamiętać, że za tę cenę uzyskamy efekt większych i jędrniejszych piersi, który powinien utrzymać się około 2 lata. Oczywiście stopniowo wielkość biustu będzie się zmniejszać wraz z wchłanianiem się tkanki tłuszczowej do organizmu. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu w konkretnym miejscu warto rozeznać się nie tylko w cenniku ale i opinii dotyczącej miejsca oraz specjalisty wykonującego zabieg. Tylko w ten sposób mamy pewność, że trafimy pod skrzydła osoby, która sprawi, ze nasz biust będzie wyglądał pięknie.