Skip to main content

Problem stulejki — do jakiego lekarza się udać? Jak przebiega leczenie stulejki?

Stulejka to dolegliwość o charakterze wrodzonym lub nabytym, która uniemożliwia pełne odprowadzenie napletka z żołędzi prącia. Występuje zarówno u małych chłopców, jak i u dorosłych mężczyzn, z tą różnicą, że u dzieci stanowi zwykle przypadłość fizjologiczną i ustępuje przed ukończeniem trzeciego roku życia. W związku z nawracającymi stanami zapalnymi cewki moczowej podejrzewasz u siebie stulejkę? Przeczytaj, do jakiego lekarza udać się z tym problemem i na czym polega leczenie.

Leczenie stulejki - do jakiego lekarza z problemem stulejki?

Stulejka — jak się objawia?

Stulejka odpowiada za wiele więcej nieprzyjemnych objawów niż tylko częste zakażenia układu moczowego. Wywołuje silny dyskomfort i ból zarówno podczas czynności higienicznych, jak i stosunku seksualnego. Odpowiada za trudności z oddawaniem moczu, który w czasie mikcji gromadzi się pod napletkiem. U wielu mężczyzn nieleczony problem stulejki przyczynia się do stanów depresyjnych. Na stronie operacjastulejki.pl przeczytasz, jakie objawy stulejki wskazują na to, że warto udać się z tym schorzeniem do specjalisty.  

Jaki lekarz zajmuje się leczeniem stulejki? 

W przypadku niepokojących objawów takich jak ból w okolicy prącia przy próbie ściągnięcia napletka czy zaburzenia w oddawaniu moczu warto wybrać się do lekarza urologa lub chirurga ogólnego. Po badaniu specjalista oceni stopień zaawansowania problemu i zaproponuje leczenie. Szukasz specjalisty z terenu Trójmiasta, który zajmuje się leczeniem stulejki? Odwiedź stronę https://www.operacjastulejki.pl/urolodzy i zapoznaj się z rankingiem doświadczonych i najczęściej wybieranych lekarzy urologów z Trójmiasta specjalizujących się w leczeniu tego schorzenia. 

Problem stulejki — kiedy trzeba wdrożyć leczenie?

Do urologa lub chirurga ogólnego wybierz się w razie trudności z odprowadzeniem napletka, którym towarzyszy stan zapalny. Na potrzebę konsultacji ze specjalistą wskazują również takie dolegliwości jak ból, problemy z oddawaniem moczu i blizny w okolicy napletka będące skutkiem toczących się tam zapaleń lub uszkodzenia mechanicznego. U chłopców do trzeciego roku życia leczenie stulejki należy wdrożyć tylko wtedy, gdy dziecko odczuwa niepokojące objawy. Z kolei u starszych chłopców i u dorosłych mężczyzn stulejka zawsze wymaga leczenia

Jak przebiega operacja stulejki?

Na czym polega operacja stulejki?

Stulejkę u mężczyzn leczy się zabiegowo, ponieważ maści ze sterydami stosowane jako lek pierwszego rzutu rzadko kiedy okazują się skuteczne. Dostępne są dwie główne metody leczenia operacyjnego. Pierwsza to obrzezanie polegające na całkowitym usunięciu napletka. Drugą, mniej inwazyjną metodą jest zabieg plastyczny. Plastyka napletka polega na poszerzeniu jego ujścia. Wybór sposobu leczenia zależy od tego, jak bardzo nasilone są objawy stulejki

Problem stulejki — na czym polega leczenie laserowe?

Stulejkę leczyć można również laserowo, co stanowi coraz popularniejszą alternatywę dla plastyki napletka i obrzezania. Do zalet laserowego leczenia stulejki należy nie tylko mniejszy ból i obrzęk po zabiegu, ale także niższe ryzyko nawrotu problemu. Blizna jest gładsza i goi się szybciej. Operację stulejki wykonuje się w znieczuleniu miejscowym w trybie jednodniowym.