Skip to main content

Terapie małżeńskie

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach coraz więcej małżeństw potrzebuje specjalistycznej terapii małżeńskiej. Różne są przyczyny tego stanu rzeczy. Mówi się, że kiedyś nie wyrzucało się rzeczy, a próbowało je naprawić. Te same zdanie ma mieć zastosowanie do relacji międzyludzkich, do relacji przyjaźni, ale również do relacji małżeńskiej. Z pomocą w naprawie naszych relacji może przyjść dobry psycholog w Bydgoszczy, który poprawdzi odpowiednią terapie.

Pielęgnacja relacji małżeńskich

Związek dwojga ludzi to związek, o który trzeba dbać, trzeba nieustannie się o niego troszczyć. Inaczej jest to zapowiedź katastrofy czyli rozpadu związku i tego, że będzie cierpiało dwoje ludzi albo i więcej osób, kiedy w związku pojawiły się już dzieci, a przecież również członkowie rodziny, rodzice są zaangażowani w związek dwojga ludzi i również cierpią przy rozstaniu.

Terapia dla par

Terapia małżeńska to dobra decyzja, zawsze warto ze sobą rozmawiać i znajdować rozwiązania dla swoich problemów. Terapie małżeńskie mają bardzo różny finał, jednak zawsze warto spróbować porozumieć się, jeżeli ludzi kiedyś łączyła miłość - być może można jeszcze naprawić te relacje, a na pewno trzeba się bardzo postarać. Niezależnie od tego kto zawinił w związku, warto dać drugiej osobie szansę, jeżeli kiedyś darzyło się tą osobę szczerą miłością i przyjaźnią a także szacunkiem.

Praca nad problemami partnera

Oczywiście w niektórych przypadkach nie wolno wejść na nowo w związek jeżeli druga osoba nie przepracowała swoich problemów - trudno bowiem radzić kobiecie, aby związała się z alkoholikiem, który niszczy siebie i rodzinę, ponieważ co chwilę przychodzi do domu pod wpływem alkoholu. Wtedy terapia skupia się na znalezieniu dobrego rozwiązania dla obu stron, a nie na ratowaniu relacji, gdzie nie ma już co ratować. Dobry psycholog w Bydgoszczy dobrze pokieruje relacją małżeńską.

Skuteczna pomoc

Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach to najlepsza terapia na jaką para może się udać. Bardzo ważne w terapii jest to, aby znaleźć dobrego terapeutę, musi być to osoba do której para będzie miała zaufanie. Bez tego zaufania bardzo trudno będzie się otworzyć, szczególnie mężczyźni mają z tym problem. Kobiety są znacznie bardziej emocjonalne i szybciej potrafią otworzyć się przed terapeutą czy psychologiem. Gdy para chodzi na terapię potrzebne jest zaangażowanie obu stron, zarówno kobiety jak i mężczyzny.

Nie poddawaj się

Czasami bywa tak że jedna ze stron angażuje się zdecydowanie bardziej niż druga strona. Nie jest to sytuacja najlepsza, jednak czasem już samo pójście na terapię trzeba uznać jako przejaw dobrej woli i chęć ratowania związku, która jest niezbędna aby cokolwiek uratować. Czasem terapeuta musi jasno powiedzieć, że nie widzi szansy na porozumienie się stron, bo wszystko zaszło już za daleko i żal obu stron jest za duży.