Skip to main content

Tlenoterapia - terapia idealna

przenośne koncentratory tlenuOrganizm a zarazem znajdujące się w nim komórki stale potrzebują tlenu. Są i takie, które potrzebują tlenu jeszcze bardziej od pozostałych - takimi komórkami są m.in. neurony. Poprzez niedotlenienie tkanek w organizmie mogą zaistnieć nieodwracalne zmiany. Wystarczy nawet kilka czy kilkanaście minut aby np. mózg doznał pewnych uszkodzeń. Na tego typu problemy narażone są osoby chorujące i mające problemy z niedotlenieniem tkanek.

Tlenoterapia - co to takiego?

Na tego typu problemy pomocna jest tlenoterapia. Jest to dość nowoczesny a zarazem skuteczny sposób leczenia na tego typu choroby i nie tylko. Jest ona używana w przypadku kiedy na przykład pojawi się sytuacja zatrucia tlenkiem węgla czy kiedy wystąpi obrzęk płuc. Sam tlen podawany jest najczęściej przy dość typowej metodzie jaką jest respirator (tzw. sztuczne płuco). Jest to przydatne urządzenie przy wspomaganiu pracy oddechowej pacjenta dzięki czemu taka osoba może swobodnie oddychać. Naturalnie taki respirator zmusza wręcz pacjenta do leżenia oraz braku jakiegokolwiek ruchu.

Przenośne koncentratory tlenu

Aby oprócz swobodnego oddychania móc też swobodnie chodzić, używane są przenośne koncentratory tlenu. Urządzenia te mają zbliżoną zasadę działania względem respiratorów. Mimo to, są bardziej nowoczesne oraz umożliwiają ruch jego użytkownikowi. Zasilane są przez wydajną baterię, dzięki czemu mają niski pobór mocy. Urządzenie jest również ciche, dzięki czemu nie będzie zauważalne na przestrzeni dni codziennego życia. Dzięki temu pacjent jest prawdziwie w pełni swobody i wolności.