Skip to main content

Kurs terapii krzyżowo-czaszkowej - co możesz zyskać?

Obecnie - zwłaszcza w czasach pandemii - wiele osób odkryło, że poleganie jedynie na medycynie akademickiej, może okazać się nie w pełni skuteczne. Warto mieć holistyczne podejście do tematu swojego zdrowia i nie być zamkniętym na różne metody.

Kurs terapii czaszkowo-krzyżowej z Natural Flow

Medycyna naturalna może leczyć

Chodzi tutaj o zdrowie, a jeżeli istnieje taka potrzeba, trzeba dać sobie pomóc. Biorezonans, ziołolecznistwo, korzystanie z porad naturopatów - te pojęcia stały się coraz bardziej popularne. Ludzie korzystają z takich form pomocy i okazuje się ona bardzo skuteczna. Skoro medycyna niekonwencjonalna może pomagać, warto z niej korzystać. Jednym z najbardziej efektywnych zabiegów jest terapia krzyżowo-czaszkowa, na której skupimy się w tym artykule. 

Czym jest terapia czaszkowo-krzyżowa?

Dotyk może leczyć. Doskonale o tym wie dziedzina związana z techniką manualną. Terapia czaszkowo-krzyżowa zwana jest inaczej cranio-sacralna. Czym jest? Przede wszystkim odłamem klasycznej i dobrze znanej osteopatii. Co ciekawe, w Polsce stosuje się stosunkowo od niedługiego czasu. Jednak sytuacja ta pod kątem światowym ma troszkę inną historię. Sięga korzeniami do ubiegłego wieku. Zrodziła się bowiem w pierwszej połowie XX wieku. Tutaj warto wspomnieć o dwóch ważnych osobach z nią związanych - jest to William Sutherland i John Upledger.

Odkryj właściwości medycyny niekonwencjonalnej

Inicjatorzy naturalnej terapii dotyku

Pierwsze nazwisko należy do wybitnego amerykańskiego osteopaty. To właśnie on jest osobą, która spostrzegła jak bardzo uzdrawiające może być odpowiednie dotykanie kości czaszki. Co więcej ma ono więcej pozytywnych skutków, gdyż samo w sobie powoduje zmniejszanie i zwiększanie rozmiarów z zewnątrz w regularnych odstępach czasowych. John Upledger z kolei to drugie nazwisko, o którym warto wspomnieć. Wybitny specjalista. Jego znajomość ludzkiego organizmu pozwalała na skomplikowane operacje neurochirurgiczne. Nie był biernym lekarzem, bo dokonywał on odkrywczych obserwacji. Dzięki nim poznał, że istnieje odrębna i niewspółmierna do tętna, a nawet samego rytmu oddechowego, pulsacja opon mózgowych. To bardzo ciekawe, odkrywcze i przełomowe. Jak wiadomo, terapia krzyżowo-czaszkowa jest świetną formą naturalnego leczenia i warto brać ją pod uwagę.

Kurs terapii czaszkowo-krzyżowej z Natural Flow

Natural flow czyli naturalny rytm w zgodzie z którym powinniśmy żyć. Umożliwia nam wiele wspaniałych dokonań, jeżeli zaufamy swojego organizmowi. Nie ma co się zdawać na coś, co nam nie służy. Nie każdy musi być zdany tylko na leki. Można pomóc sobie inaczej. Istnieje wielu fachowców, wspaniałej klasy specjalistów, którzy pomagają naturalnie. O to chodzi, żeby nasz organizm przywrócić na właściwe tory, aby sam dążył do harmonii. Jego naturalną drogą jest właśnie dążenie do harmonii. Trzeba ufać swojego zdrowiu. Zatem medycyna niekonwencjonalna może nam wskazać dobrą drogę, którą warto podążać, aby doprowadzić swoje samopoczucie do wyższego poziomu. Otwartość na nowe, naturalne metody leczenia jest czymś, co może zaprocentować.